email marketing api powered by FreshMail

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bio Justyna Niemann, z siedzibą w Poznaniu przy ul. Szadecka 7 w celu otrzymywania Newslettera. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Niniejszym przyjmuję do wiadomości informację o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda może zostać odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem z listy subskrybentów.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bio Justyna Niemann na podany adres mailowy informacji handlowych zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
ZAMÓW PRODUKTY
669 188 569
NEWSLETTER

Z MYŚLĄ O TOBIE
POWSTAŁ TEN BLOG

Jak dbać o wodę w basenie

W poniższym artykule dowiedzą się Panstwo jak dbać o wodę w basenie ogrodowym by była zawsze idealnie czysta.

czytaj więcej

Metoda chlorowa

Najskuteczniejsza – czyli metoda chlorowa dezynfekcji wody w basenie ogrodowym Chlor zawarty w większośći naszych preparatów to najskuteczniejszy pierwiastek o najsilniejszych właściwościach bakteriobójczych oraz glonobójczych . Bez problemów radzi sobie również z wirusami oraz grzybami. Chlor jest bardzo nietrwały i występuje w przyrodzie w postaci gazu. Dezynfekcje w basenie przeprowadza się chlorem w postaci związków posiadających postać stałą. W wyniku kontaktu z wodą chlor rozpuszcza się oraz uwalnia i rozpoczyna proces niszczenia bakterii i dezynfekcji. Chlor bardzo szybko znika z basenu, wyparowanie chloru przyśpiesza walka z wirusami , bakteriami i grzybami oraz promienie słoneczne dlatego niezbędne jest ciągłe dodawanie kolejnych dawek chloru. Zalecamy stosować chlor tylko wysokiej jakości .

czytaj więcej

Przykry zapach

Pływanie w basenie jest przyjemne gdy nie drażni nas intensywny zapach chloru oraz nie konczymy przyjemnośći z podrażnionymi czerwonymi oczami . Potocznie przyjmuje się iż zapach chloru jest spowodowany zbyt dużą ilościa tego pierwiastka z basenie po części jest to prawdą jednakże najczęściej nieprzyjemny zapach powodują chloraminy.

czytaj więcej

Skala pH wody

Mierzymy je za pomocą skali która ma zakres między 0 a 14 , ph poniżej 7 to odczyn kwaśny a powyżej zasadowy. Ludzka skóra ma pH 7.2 ludzka łza 7,4 natomiast chlor działa najsukteczniej przy pH 7.0 dlatego optymalny zakres pH wody w basenie ustala się na zakres między 7,0 a 7,4.

czytaj więcej

Aktywny tlen

Preparaty zawierające w swym składzie tzw. związki aktywnego tlenu to alternatywa dla środków chlorowych. Metodę tą uważa się za łagodniejszą i bardziej przyjazną niż zastosowanie preparatu na bazie chloru.

czytaj więcej

Pojemność basenu

Wiele osób posiadających basen nie wie jaka jest jego pojemność . Pojemność basenu jest bardza ważna do preczyjnego dozowania środkóch chemicznych .

czytaj więcej