email marketing api powered by FreshMail

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bio Justyna Niemann, z siedzibą w Poznaniu przy ul. Szadecka 7 w celu otrzymywania Newslettera. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Niniejszym przyjmuję do wiadomości informację o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda może zostać odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem z listy subskrybentów.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bio Justyna Niemann na podany adres mailowy informacji handlowych zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
ZAMÓW PRODUKTY
669 188 569
NEWSLETTER

Brązowa lub żółta woda w basenie
jaka jest jej przyczyna?

Pomimo przestrzegania wszystkich niezbędnych standardów w zakresie bezpieczeństwa i dbałości o stan wody w naszym basenie, może okazać się, że przyjmuje ona niepokojące zabarwienie. Często zdarza się, że woda w naszym prywatnym basenie robi się brązowa lub żółta. Jakie są tego przyczyny? Jak należy skutecznie i w bezpieczny sposób pozbyć się niepożądanego zabarwienia? Czy istnieją sposoby zapobiegające pojawieniu się żółtej wody w basenie? Na te pytania odpowiedzią jest niniejszy tekst. Dowiecie się z niego, co zrobić, kiedy żółta lub brązowa woda w basenie pojawi się np. po dodaniu chloru lub innych zabiegach konserwacyjnych

Zażelaziona woda w basenie – dlaczego?

Główną przyczyną pojawienia się żółtej wody w basenie jest zbyt wysokie stężenie żelaza oraz manganu. Woda ze zbyt dużą ilością tego typu metali jest nie tylko brudna i mętna, ale również szkodliwa dla zdrowia. Największe ilości żelaza zawiera prawie zawsze woda studzienna. W trosce o zapewnienie optymalnego komfortu użytkowania basenu oraz mając na uwadze zdrowie jego użytkowników, należy podjąć niezwłoczne działania, które pozwolą oczyścić wodę w basenie i przywrócić ją do stanu pozwalającego na użytkowanie. Aby to osiągnąć, należy przywrócić poziom pH w wodzie basenowej do właściwego. Zastosowanie odpowiednie chemii basenowej - poza tym, że oczyści żółtą wodę w basenie - pozwoli także na:

  • regulację pH wody,
  • dezynfekcję wody basenowej,
  • zapobieganie rozwoju glonów, bakterii oraz innych organizmów.Sposoby na brązową wodę w basenie – dodanie chloru i nie tylko

Jeżeli brązowa czy żółta woda w basenie uniemożliwia nam kąpiele, można przywrócić jej krystalicznie niebieski kolor i odpowiednią czystość, stosując odpowiednie środki chemiczne. Brązowa woda w basenie zniknie po dodaniu chloru, który wprowadza się do wody przy pomocy pompy. Dodatkową zaletą tzw. chlorowania szokowego jest efekt bakteriobójczy. Rozpuszczone żelazo powinno natychmiast wytrącić się po dodaniu chloru, a po brązowej wodzie w basenie nie powinno być ani śladu.

Zażelaziona woda w basenie może być również skutecznie usuwana przy pomocy odpowiednich preparatów flokujących. Ich działanie pozwala w łatwy i skuteczny sposób filtrować wodę. Pod wpływem chemii, związki żelaza występujące w wodzie zbijają się w większe grudki i osiadają na dnie basenu. W takiej sytuacji woda w basenie stanie się przejrzysta, zaś cały brud skupi się na dnie w postaci łatwych do przefiltrowania płatów.