email marketing api powered by FreshMail

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bio Justyna Niemann, z siedzibą w Poznaniu przy ul. Szadecka 7 w celu otrzymywania Newslettera. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Niniejszym przyjmuję do wiadomości informację o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda może zostać odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem z listy subskrybentów.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bio Justyna Niemann na podany adres mailowy informacji handlowych zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
ZAMÓW PRODUKTY
669 188 569
NEWSLETTER

Chlor basenowy
skuteczna metoda dezynfekcji wody

Środki wykorzystujące chlor nie bez przyczyny zaliczają się do grona najczęściej stosowanych, zwłaszcza w dużych basenach. Pod uwagę należy wziąć fakt, że w przypadku basenów publicznych o dużej pojemności i częstotliwości użytkowania zachodzi potrzeba szybkiej, skutecznej i wydajnej metody uzdatniania wody. Chlor ze wszystkich dostępnych na rynku rodzajów chemii basenowej charakteryzuje się najsilniejszym działaniem i zapewnia najbardziej wydajne uzdatnianie wody w zbiornikach o dużej objętości. Nic więc dziwnego, że tabletki chlorowe czy urządzenia do chlorowania wody basenowej spotkamy w mniejszych i większych, publicznych kąpieliskach.

Multichlor – tabletki do basenu

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, woda w basenach publicznych powinna posiadać odpowiednie właściwości, które nie będą stanowić jakiegokolwiek zagrożenia dla zdrowia kąpiących się w nich ludzi. Odpowiednią jakość wody zapewnia chlor basenowy, który spełnia wszystkie bakteriologiczne wymagania.

Głównym celem chlorowania wody basenowej jest zniszczenie żywych oraz przetrwalnikowych form organizmów chorobotwórczych, a także zapobieganie ich powtórnemu rozwojowi.

Chlor do basenu jest środkiem charakteryzującym się dużą siłą bakteriobójczą oraz wirusobójczą w porównaniu do większości form patogenów znajdujących się w wodzie. Dzięki preparatom w formie płynów czy tabletek chlorowych do basenu, można skutecznie zdezynfekować wodę, a także przywrócić jej odpowiednią klarowność. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu preparaty są nietrwałe i w zastosowaniu do wody basenowej ich działanie powinno być przedłużane (stabilizowane). Jednak chlor basenowy sprawdza się nie tylko w przypadku basenów publicznych i rekreacyjnych. Równie skuteczną dezynfekcję zapewnia chlor do basenu ogrodowego. Tabletki chlorowe wykazują multifunkcyjne działanie, dzięki czemu nie tylko oczyszczają i dezynfekują wodę, ale również regulują jej pH czy zapobiegają rozwojowi bakterii oraz mikroorganizmów. Chlorowanie wody w basenach ogrodowych, bez względu na to, czy w grę wchodzi tabletka chlorowa, czy specjalistyczny środek w płynie, zapewnia optymalną czystość i jest bezpieczne dla środowiska.

Efektywność odkażania wody chlorem

Chlor basenowy rozpuszczony w wodzie wykazuje zarówno działanie dezynfekujące, jak i utleniające. Poprzez reakcje utleniania, substancje chorobotwórcze są rozkładane w związki nieorganiczne, które następnie można usunąć z wody metodą filtracji. W czasie odkażania wody chlorem basenowym dochodzi do szeregu różnego rodzaju procesów i reakcji chemicznych, w wyniku których mogą powstawać między innymi chloraminy czy inne związki, których cząsteczki wykazują mniejszą lub większą siłę bakteriobójczą.

Konwencjonalna dezynfekcja wody przy pomocy chloru do basenu w tabletkach lub w płynie nie tylko skutecznie likwiduje bakterie, ale także na drodze utleniania eliminuje niefiltrowane zanieczyszczenia organiczne.

Nowoczesny chlor do basenu w tabletkach

Ze względu na wysoką aktywność oraz ekonomiczność, chlor do basenu jest najczęściej stosowanym środkiem dezynfekcyjnym. Jest on dostępny w różnych postaciach i formach, ale największą popularnością cieszą się multifunkcyjne tabletki chlorowe, które mogą być wykorzystywane do odkażania wody zarówno w basenach publicznych, jak i prywatnych. Tabletka multi do basenu ogrodowego zapewnia szybką i wygodna dezynfekcję oraz stanowi podstawę skutecznej pielęgnacji wody w basenie. Dzięki takiej formie chlorowania woda w basenie ogrodowym będzie czysta i bezpieczna, a sama pielęgnacja zajmie nie więcej niż kilka minut dziennie.

Tabletki chlorowe do basenu to w zdecydowanej większości środki składające się z chloru oraz kwasu cyjanurowego, pełniącego funkcję stabilizatora. Takie połączenie związków chemicznych w chlorze do basenu skutecznie niszczy wszelkie formy wirusów, grzybów oraz bakterii, a po uleceniu chloru, kwas pozostaje w wodzie, uniemożliwiając patogenom dalszy rozwój. Poza stabilizowanym chlorem w basenie, można również zetknąć się z preparatami niestabilizowanymi, używanymi głównie wówczas, kiedy konieczne jest szokowe chlorowanie wody basenowej.

Silne właściwości odkażające i utleniające wykazuje również chlor do basenu w tabletkach multifunkcyjnych, które są przeznaczone do długotrwałej dezynfekcji wody basenowej. Tabletki multifunkcyjne (chlor multi) zawierają w składzie kilka substancji służących do odkażania wody, jej klarowania i wspomagania w walce z glonami. Multi tabletki do basenu to preparaty, dzięki którym chlor w basenie wydziela się stosunkowo wolno, wytracając drobne nieczystości i zapewniając odpowiednią przejrzystość wody.

Multichlor jest łatwy w użyciu i dozowaniu, a co najważniejsze, może być używany zarówno jako chlor do basenu ogrodowego, jak również do jacuzzi czy wanien Spa.