email marketing api powered by FreshMail

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bio Justyna Niemann, z siedzibą w Poznaniu przy ul. Szadecka 7 w celu otrzymywania Newslettera. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Niniejszym przyjmuję do wiadomości informację o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda może zostać odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem z listy subskrybentów.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bio Justyna Niemann na podany adres mailowy informacji handlowych zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
ZAMÓW PRODUKTY
669 188 569
NEWSLETTER

Glony w basenie
jak skutecznie im przeciwdziałać?

Dość powszechnie pojawiające się glony w basenie to nic innego, jak mikroorganizmy roślinne, które wytwarzają substancje organiczne stanowiące znakomitą pożywkę dla rozwoju wszelkiego rodzaju grzybów i bakterii. Gdy tylko zagoszczą w zbiorniku basenowym, rozmnażają się błyskawicznie poprzez zarodniki, które są przenoszone wraz z cząsteczkami kurzu zawartymi w powietrzu. Najbardziej męczącym objawem obecności glonów w basenie jest przede wszystkim nienaturalna śliskość ścianek oraz dna, a także charakterystyczny zielonkawy odcień wody. Na szczęście ich usuwanie nie jest trudne i pozwala przywrócić właściwą czystość wody w basenie.

Zwalczanie glonów w basenie

Zwalczanie tak uciążliwych mikroorganizmów, jakimi są glony w basenie, jest możliwe przy pomocy odpowiednio dobranej chemii basenowej. Są to wysoce skoncentrowane środki, które skutecznie niszczą procesy metaboliczne glonów, hamując ich rozwój. Usuwanie glonów z basenu najlepiej przeprowadzić przy pomocy produktów, które nie zawierają w składzie toksycznych metali ciężkich, dzięki czemu nie wywołują podrażnień skóry i oczu. Większość środków przeznaczonych do usuwania glonów z basenu dodatkowo wykazuje działanie bakteriobójcze i efekt klarowania (eliminujące mętność wody). Glony w basenie to mikroorganizmy, których zwalczanie wymaga wysokiej klasy środków, gdyż ich działanie ma nie tylko zapewnić odpowiednią skuteczność, ale także bezpieczeństwo użytkowników basenu. Mając na uwadze szczególnie ten ostatni czynnik, należy skorzystać z renomowanych środków chemicznych. Szeroki wybór dostępnych produktów od uznanych producentów chemii basenowej pozwala na profesjonalne i skuteczne usuwanie glonów z basenu.

Glon w basenie – usuwanie

Jeśli w Twoim basenie pojawi się glon, może to oznaczać, że woda posiada sprzyjające warunki do rozwoju mikroorganizmów i bakterii. Pojawia się więc pytanie, czy rozwoju glonów w basenie można uniknąć? Czy istnieją środki chemiczne pozwalające na zapobieganie rozwojowi glonów, jeśli basen znajduje się na nasłonecznionym terenie, na świeżym powietrzu? Wszak są to optymalne warunki do rozwoju glonów w basenach. Na szczęście bogata oferta producentów chemii basenowej pozwala zwalczać pojawiające się w basenach glony. Na rynku znajdziemy nie tylko chlor, ale również szereg innych środków chemicznych pozwalających utrzymać wodę basenową w odpowiedniej czystości. Można więc stwierdzić, że problem glonów w basenie we współczesnych czasach staje się znacznie łatwiejszy do zwalczenia niż jeszcze kilka lat temu. Widok glonów w wodzie basenowej nie należy do przyjemnych i może w znaczącym stopniu wpłynąć na komfort użytkowania basenu, nawet kiedy problem uda się zwalczyć. Warto jednak regularnie pielęgnować basen, by nie dopuszczać do rozwoju glonów w basenie.