email marketing api powered by FreshMail

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bio Justyna Niemann, z siedzibą w Poznaniu przy ul. Szadecka 7 w celu otrzymywania Newslettera. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Niniejszym przyjmuję do wiadomości informację o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda może zostać odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem z listy subskrybentów.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bio Justyna Niemann na podany adres mailowy informacji handlowych zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
ZAMÓW PRODUKTY
669 188 569
NEWSLETTER

Pielęgnacja wody w basenie

Aby woda w Twoim basenie była zawsze świeża i czysta, konieczne jest przestrzeganie kilku standardowych zasad codziennej pielęgnacji. Mając na uwadze zapewnienie najwyższej jakości wody w basenach ogrodowych i domowych, producenci chemii basenowej dostarczają na rynek coraz bardziej zaawansowane technologie i środki do dezynfekcji wody oraz samych basenów. Warto zapoznać się z podstawowymi informacjami, dotyczącymi tego, jak dbać o basen w domu. Warto także sięgać do fachowej literatury poświęconej utrzymaniu czystości wody w basenie. Blogi, takie jak ten, również dostarczą Ci fachowej wiedzy, pozwalającej na skuteczną i bezpieczną pielęgnację wody w basenie. A może zastanawiasz się, jaką chemię do basenu wybrać?

Jak dbać o basen?

Do codziennych obowiązków właścicieli, którzy chcą utrzymać czystą wodę w swoim basenie, należy przede wszystkim:

  • stosowanie wysokiej jakości środków basenowych, takich jak chemia basenowa,
  • ochrona przed rozprzestrzenianiem się glonów, bakterii i innych mikroorganizmów,
  • regularna wymiana wody w basenie,
  • filtrowanie wody za pomocą pomp i specjalnych urządzeń filtrujących,
  • chlorowanie wody w basenie, za pomocą preparatów zawierających chlor,
  • kontrola i utrzymywanie poziomu pH wody w basenie w przedziale 7,0-7,4.

Te i wiele innych, rutynowych czynności, pozwolą w sposób skuteczny dbać o basen i utrzymać czystą wodę w basenie lub jacuzzi. Pielęgnacja wody za pomocą specjalistycznych preparatów pozwala nie tylko utrzymywać jakość wody na wysokim poziomie, ale również sprawia, że użytkowanie basenu staje się bezpieczne i komfortowe.

Od odpowiedniej jakości i czystości wody w basenie zależy nie tylko samopoczucie kąpiących się w nim osób, ale także ich bezpieczeństwo zdrowotne. Aby utrzymać krystalicznie czystą wodę, wcale nie trzeba jej codziennie wymieniać. Wystarczy trzymać się kilku wskazówek – dzięki nim pielęgnacja wody w basenie będzie znacznie prostsza, a ryzyko rozwoju glonów czy bakterii zostanie zminimalizowane do minimum. Poniżej przedstawiamy proste zasady, jak dbać o basen i jaka chemia do basenu będzie najskuteczniejsza.

Systematyczna wymiana wody

Aby utrzymać czystą wodę w basenie, zaleca się dolewanie około 5% świeżej wody tygodniowo. W ten sposób można skutecznie rozcieńczyć gromadzące się w wodzie sole powstałe na skutek chlorowania i oksydacji. Trzeba jednak pamiętać, że w dolewanej wodzie mogą znajdować się duże ilości żelaza, manganu lub miedzi, powodujące zmętnienie i zabrudzenie wody basenowej. Związki te można wyeliminować poprzez stosowanie odpowiedniej chemii do basenu, zawierającej w składzie substancje usuwające jony metali z wody.

Chlorowanie wody

Zastanawiając się, jak utrzymać czystą wodę w basenie, należy też zwrócić uwagę na kwestię związaną z chlorowaniem. Do uzdatniania wody najczęściej stosuje się płyny oraz tabletki z chlorem, które nie tylko przywracają wodzie klarowność, ale wykazują również efekt bakteriobójczy. Ponadto, chlor wykorzystywany do pielęgnacji wody w basenie, pomaga też zneutralizować nieprzyjemny zapach, jaki powodują niektóre pierwiastki (zwłaszcza żelazo, magnez, miedź).

Regulacja pH

Pielęgnacja wody w basenie nie powinna ograniczać się jedynie do wymiany wody czy jej regularnego chlorowania. Aby skutecznie dbać o basen i zapobiegać rozwojowi chorobotwórczych drobnoustrojów, nie można zapomnieć także o utrzymywaniu odpowiedniego poziomu pH. Korekcji tej wartości najlepiej dokonywać przy pomocy chemii do basenu pH minus i pH plus, w zależności od reakcji wody. Wartość idealna to pH między 7,0 a 7,4.

Zastanawiając się, jak jeszcze można dbać o basen i jak utrzymać w nim czystą wodę, warto co jakiś czas przeprowadzić kompleksowe czyszczenie całego zbiornika. Sięgając po specjalny odkurzacz wysysający zanieczyszczenia, dokładnie pozbędziemy się wszelkich zabrudzeń, nie opróżniając przy tym basenu z wody.