email marketing api powered by FreshMail

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bio Justyna Niemann, z siedzibą w Poznaniu przy ul. Szadecka 7 w celu otrzymywania Newslettera. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Niniejszym przyjmuję do wiadomości informację o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda może zostać odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem z listy subskrybentów.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bio Justyna Niemann na podany adres mailowy informacji handlowych zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
ZAMÓW PRODUKTY
669 188 569
NEWSLETTER

Mętna woda w basenie
sposoby na jej zwalczanie

Gdy pojawia się mętna woda w basenie wiele osób decyduje się na jej całkowitą wymianę, co nie zawsze jest rozwiązaniem potrzebnym i bezpiecznym. Nie trzeba wspominać, ze wymiana wody w basenie ogrodowym lub domowym to spory koszt. Zazwyczaj pojemność basenów liczy sobie kilka, a nawet kilkanaście tysięcy litrów. Kolejnym argumentem na niekorzyść wymiany wody w basenie jest czas trwania takiego procesu. Wypompowanie takiej ilości wody i zastąpienie jej nową, czystą wodą może trwać nawet kilka dni. Co więcej, wymiana wody nie gwarantuje, że przyczyny zamącenia wody w basenie znikną. Tak naprawdę wyłącznie regularna i profesjonalna pielęgnacja basenu, obejmująca:

  • filtrowanie wody basenowej,
  • dezynfekcję basenu,
  • kontrolę pH wody w basenie,
  • i podstawowe czynności konserwacyjne.

zapewnia odpowiednią czystość i zapobiega rozwijaniu się bakterii i mikroorganizmów oraz substancji, które odpowiadają za mętną wodę w basenie ogrodowym. Jeśli przejrzystość wody jest nie najgorsza, wówczas możemy przywrócić jej odpowiednią jakość i klarowność poprzez zastosowanie odpowiednich środków chemicznych.

Mętna woda – jak przywrócić jej czystość?

Mętna woda w basenie ogrodowym najczęściej jest przyczyną niewystarczającej ilości chloru, ale może też świadczyć o początku rozwoju glonów, mikroorganizmów wraz z którymi często pojawiają się chorobotwórcze bakterie i grzyby. W takiej sytuacji warto jak najszybciej przeprowadzić szokowe uzdatnianie chemiczne, a także wyregulować pH (idealne dla skóry człowieka to 7,0 – 7,4). Mając do wyboru bogaty asortyment oferowany przez producentów chemii basenowej, bez trudu znajdziemy wysokiej jakości środki przeznaczone do czyszczenia wody w basenach ogrodowych.
Najpopularniejszym środkiem do uzdatniania wody basenowej jest oczywiście chlor oraz preparaty tworzone na jego bazie. Należy jednak pamiętać, że niektóre rodzaje glonów odpowiadających za mętną wodę w basenach ogrodowych są odporne na działanie chloru. Skuteczne może okazać się dopiero jego odpowiednie stężenie lub środki na bazie innych, wymienionych poniżej substancji.

Sposoby na mętną wodę w basenie

Chlor stosowany do eliminowania mętnej wody z basenu jest jednym z najskuteczniejszych środków odkażających, który nie tylko przywraca klarowność wodzie, ale także wykazuje dodatkowy efekt bakteriobójczy. W tym celu najczęściej stosuje się preparaty z podchlorynem sodu, nadtlenkiem wodoru oraz środki na bazie bromu. W usunięciu mętnej wody z basenu ogrodowego pomocne mogą również okazać się specyfiki w formie tabletek i proszków „kilka w jednym”.