email marketing api powered by FreshMail





Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bio Justyna Niemann, z siedzibą w Poznaniu przy ul. Szadecka 7 w celu otrzymywania Newslettera. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Niniejszym przyjmuję do wiadomości informację o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda może zostać odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem z listy subskrybentów.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bio Justyna Niemann na podany adres mailowy informacji handlowych zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
ZAMÓW PRODUKTY
669 188 569
NEWSLETTER

Z MYŚLĄ O TOBIE
POWSTAŁ TEN BLOG

Metoda chlorowa

Najskuteczniejsza – czyli metoda chlorowa dezynfekcji wody w basenie ogrodowym

Chlor zawarty w większośći naszych preparatów to najskuteczniejszy pierwiastek o najsilniejszych właściwościach bakteriobójczych oraz glonobójczych . Bez problemów radzi sobie również z wirusami oraz grzybami. Chlor jest bardzo nietrwały i występuje w przyrodzie w postaci gazu. Dezynfekcje w basenie przeprowadza się chlorem w postaci związków posiadających postać stałą. W wyniku kontaktu z wodą chlor rozpuszcza się oraz uwalnia i rozpoczyna proces niszczenia bakterii i dezynfekcji. Chlor bardzo szybko znika z basenu, wyparowanie chloru przyśpiesza walka z wirusami , bakteriami i grzybami oraz promienie słoneczne dlatego niezbędne jest ciągłe dodawanie kolejnych dawek chloru. Zalecamy stosować chlor tylko wysokiej jakości .

Działanie chloru dzielimy na stabilizowane oraz niestabilizowane

Chlor niestabilizowany to tzw chlor szok ( Aqua chlor szok Gr lub w tabletkach 20g ) służący do natychmiastowej i szybkiej dezynfekcji. Jest on bardzo nietrwały ,możemy wkrótce po dużym dozowaniu korzystać z wody wolnej od znacznej jego ilości. Środki chemiczne tego typu składają się ze związków chloru i wapnia, który nie powoduje takich problemów jak stabilizowany, dlatego konieczne jest też stosowanie chloru stabilizowanego. Chlor stabilizowany występuje przeważnie w postaci tabletek (Aqua chlor multi 200g ,20g oraz od niedawna jest również dostępny w postaci granulatu ( Aqua chlor multi Gr) za pomocą tych preparatów jesteśmy w stanie zwiększyć na dłużej poziom wolnego chloru w wodzie. Srodki na bazie chloru stabilizowanego składają się z chloru oraz kwasu cyjanurowego, czyli tzw. stabilizatora. Kwas cyjanurowy ma za zadanie przedłużanie obecności chloru w wodzie. Istotne jest jednak to, że chlor po pewnym czasie uleci z wody, a kwas pozostanie. Kolejne dozowanie środków spowoduje, że kwasu będzie coraz więcej w wodzie. Nadmiar stabilizatora jest bardzo niepożądany gdyż wtedy chlor będzie niezwykle trudno się uwalniał i tym samym nie będzie powodował dezynfekcji wody . Jako jedyna firma w Polsce wprowadzimy w roku 2016 roku do sprzedaży preparat do redukcji i usuwania kwasu cyjanurowego z wody.