email marketing api powered by FreshMail

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bio Justyna Niemann, z siedzibą w Poznaniu przy ul. Szadecka 7 w celu otrzymywania Newslettera. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Niniejszym przyjmuję do wiadomości informację o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda może zostać odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem z listy subskrybentów.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bio Justyna Niemann na podany adres mailowy informacji handlowych zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
ZAMÓW PRODUKTY
669 188 569
NEWSLETTER

Mleczna woda w basenie
skąd się bierze?

W trakcie eksploatacji basenu kąpielowego mogą pojawić się problemy z utrzymaniem odpowiedniej jakości wody. Jednym z częstszych zjawisk jest mleczna woda w basenie, która występuje w momencie wytrącenia się wapna, gdy jego cząsteczki nie zostały do końca przefiltrowane. Wapno wytrącające się w zbiorniku basenowym z wodą zazwyczaj znika po ustawieniu pH na 7,0 – 7,4. Skutecznym sposobem na pozbycie się mlecznej wody z basenu jest ponadto dodanie flokulantu, preparatu zwiększającego wydajność filtracji i pomagającego utrzymać odpowiednią czystość wody.

Przyczyna mlecznej wody w basenie

Skoro wiemy już, co odpowiada za pojawienie się mlecznej wody w basenie, warto dowiedzieć się, skąd bierze się wapno w wodzie basenowej? Jak już wcześniej wspominano, cała tajemnica tkwi w niedostatecznej filtracji wody w basenie. Filtrowanie wody, jego częstotliwość oraz inne parametry powinny być dostosowane do intensywności korzystania z basenu, liczby użytkowników oraz rozmiaru basenu i ilości wody. Sposobem na mleczną wodę w basenie będzie obniżenie poziomu pH. Samo filtrowanie nie wystarczy, niezbędne jest zastosowanie odpowiednich środków chemicznych, a zwykle odpowiednim sposobem na mleczną wodę będzie odpowiednia ilość chloru do basenu.