email marketing api powered by FreshMail

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bio Justyna Niemann, z siedzibą w Poznaniu przy ul. Szadecka 7 w celu otrzymywania Newslettera. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Niniejszym przyjmuję do wiadomości informację o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda może zostać odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem z listy subskrybentów.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bio Justyna Niemann na podany adres mailowy informacji handlowych zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
ZAMÓW PRODUKTY
669 188 569
NEWSLETTER

Z MYŚLĄ O TOBIE
POWSTAŁ TEN BLOG

Przykry zapach

Pływanie w basenie jest przyjemne gdy nie drażni nas intensywny zapach chloru oraz nie konczymy przyjemnośći z podrażnionymi czerwonymi oczami . Potocznie przyjmuje się iż zapach chloru jest spowodowany zbyt dużą ilościa tego pierwiastka z basenie po części jest to prawdą jednakże najczęściej nieprzyjemny zapach powodują chloraminy.

Czym są chloraminy ?

Chloroaminy – związki powstałe przez działanie podchlorynów na amoniak lub związki zawierające grupę aminową lub iminową. Większość wykazuje właściwości dezynfekujące. Najprostszym przedstawicielem chloroamin jest chloroamina.

W skrócie chloraminy powstają w wyniku reakcji chloru z moczem i potem :) , dlatego bardzo ważna jest obowiązkowa wizyta pod prysznicem przed korzystaniem z basenu.Chloraminy można usunąć z basenu za pomocą preparatu Aquacloramin oraz przez montaż lampy UV która redukuje ilość wolnych chloramin w powietrzu. Chloraminy są niebezpieczne gdyż powodują podrażnienia: piekące zaczerwienione oczy, wysuszenie skóry i jej świąd, uczucie pieczenia w gardle i w nosie.

Kolejnym ubocznym związkiem po dezynfekcji wody w basenie chlorem są Trihalogenometany . W literaturze fachowej są znane pod nazwą haloformów. Najbardziej znany z nich to chloroform. Chloroform jest nierozpuszczalny w wodzie i przechodzi do powietrza na basenie. Stężenie w powietrzu jest znacznie wyższe na basenach krytych niż na basenie odkrytym.

Dopuszczalny poziom chloru w basenie i chloramin jakość wody na sztucznych kąpieliskach regulują przepisy według normy DIN 19643. Zgodnie z nimi woda do kąpieli musi zawierać od 0,3 do 0,6 miligrama (mg) wolnego chloru na litr wody w basenie, w jacuzzi od 0,7 do 1,0 mg na litr.

Dopuszczalne maksymalne stężenie chloru i trihalogenometanów nie może przekraczać 0,2 mg/litr wody basenie.

W skrócie aby nie dopuscić do powstania chloramin niezbędna jest odpowiednia higiena oraz wiedza z zakresu używania środków chemicznych . W razie pytań skontaktuj się z zespołem Aquapool Polska