email marketing api powered by FreshMail

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bio Justyna Niemann, z siedzibą w Poznaniu przy ul. Szadecka 7 w celu otrzymywania Newslettera. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Niniejszym przyjmuję do wiadomości informację o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda może zostać odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem z listy subskrybentów.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bio Justyna Niemann na podany adres mailowy informacji handlowych zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
ZAMÓW PRODUKTY
669 188 569
NEWSLETTER

Idealne pH wody w basenie

Skala pH wody


Dlaczego idealne pH wody to zakres między 7,2 a 7,4 ?

Idealny poziom pH wody jest bardzo ważny z kilku prostych powodów: większość preparatów działa wtedy bardziej efektywnie i wydajnie. Optymalne pH jest też zdrowe dla naszej skóry oraz oczu. Skala pH to nic innego jak odczyn danej substancji, pozwalający na ocenę, czy ma ona właściwości bliższe kwasom, czy zasadom. To z kolei determinuje oddziaływanie danej substancji na poszczególne organizmy lub przedmioty. W przypadku pH wody w basenie oddziaływanie to dotyczy bezpośrednio wszystkich użytkowników. Właśnie dlatego mówimy o odczynach kwasowych i zasadowych.

Jaki poziom pH do basenu?

Określenie ph wody w basenie ma wpływ na sposób pielęgnacji i zastosowania chemii basenowej. Mierzymy je za pomocą skali, która ma zakres między 0 a 14. pH poniżej 7 to odczyn kwaśny, a powyżej zasadowy. Ludzka skóra ma pH 7.2 ludzka łza 7,4 natomiast chlor działa najsukteczniej przy pH 7.0 dlatego optymalny zakres pH wody w basenie ustala się na zakres między 7,0 a 7,4. Jak widać, pH w basenie usytuowane jest bardzo blisko środka skali. W praktyce możemy więc mówić, że idealne pH do basenu to pH o odczynie neutralnym.

Obniżenie pH w basenie

>

Wymagana wartość pH wody w basenie między 7,0 a 7,4 jest niezwykle istotna z kilku względów. Przede wszystkim wyższe niż 7,4 pH w basenie obniża skuteczność środków dezynfekujących, a co więcej, tworzy korzystne warunki do rozwoju glonów. Z kolei w przypadku pH niższego niż 7,0 dochodzi do korozji elementów metalowych. W utrzymaniu prawidłowych wartości pomocne są preparaty regulujące pH- do basenu, które pozwalają utrzymać pH na odpowiednim poziomie, wpływając na odpowiednią czystość i jakość wody.

Kontrole pH wody w basenie przeprowadza się za pomocą pasków tesotwych, testera ręcznego bądź elektrocznego lub fotometrycznego, jednakże najbardziej popularne są pierwsze 2 rodzaje. Po ustaleniu wartość pH wody należy ją skorygować jeżeli nie jest idealna, najczęściej pH wody jest zbyt wysokie i stosujemy wtedy preparat Aqua pH – do basenu (płyn lub granulat). Rzadko kiedy pH wody jest zbyt niskie , najczęściej w przypadku domowych basenów ogrodowych, podnosimy je preparatem Aqua pH + ( płyn lub granulat). Środki obniżające pH wody w basenie można stosować zarówno w przypadku basenów ogrodowych, usytuowanych na świeżym powietrzu, jak i w basenach domowych, znajdujących się pod dachem.

Największy wpływ na zmianę pH wody mają kwaśne deszcze, duża ilość kąpiących się osób oraz używanie preparatów o nienaturalnym odczynie pH. Właśnie dlatego, tak istotna jest regularna kontrola poziomu pH wody basenowej. Używając środków pH- do basenu, jestesmy w stanie w łatwy i szybki sposób przywrócić właściwy odczyn pH w każdym basenie.