email marketing api powered by FreshMail

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bio Justyna Niemann, z siedzibą w Poznaniu przy ul. Szadecka 7 w celu otrzymywania Newslettera. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Niniejszym przyjmuję do wiadomości informację o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda może zostać odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem z listy subskrybentów.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bio Justyna Niemann na podany adres mailowy informacji handlowych zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
ZAMÓW PRODUKTY
669 188 569
NEWSLETTER

Z MYŚLĄ O TOBIE
POWSTAŁ TEN BLOG

Pojemność basenu

Jak obliczyć pojemność basenu kąpielowego ?

Wiele osób posiadających basen nie wie jaka jest jego pojemność . Pojemność basenu jest bardza ważna do preczyjnego dozowania środkóch chemicznych .

Najdokładniejszą metodą do precyzyjnego określenia pojemność basenu jest zmierzenie ilości napuszczanej wody przy pomocy licznika (wodomierza). Licznik możemy zamontować na kran z którego pobieramy wodę lub spisać wartość na liczniku głównym i porównać ją z wartością po napełnieniu basenu. Ta metoda może okazać się bardzo przydatna gdy basen ma nieregularny kształt.

Najbardziej prostą i popularną metodą jest obliczenie pojemnośći basenu przy pomocy obliczeń matematycznych. Dla większości zastosowań przybliżona pojemność, którą uzyskamy z wyliczeń będzie dla nas wystarczająco dokładna. W przypadku basenów z opadającym dnem do obliczeń przyjmujemy średnią głębokość. Reasumując , obliczenie ile litrów wody posiada nasz basen jest bardzo proste.

Basen prostokątny:
długość (m) x szerokość (m) x średnia głębokość (m) x 1000 = pojemność w litrachBasen okrągły:
średnica (m) x średnica (m) x średnia głębokość (m) x 785 = pojemność w litrachBasen owalny:
długość (m) x szerokość (m) x średnia głębokość (m) x 785 = pojemność w litrach