email marketing api powered by FreshMail

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bio Justyna Niemann, z siedzibą w Poznaniu przy ul. Szadecka 7 w celu otrzymywania Newslettera. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Niniejszym przyjmuję do wiadomości informację o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda może zostać odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem z listy subskrybentów.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bio Justyna Niemann na podany adres mailowy informacji handlowych zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
ZAMÓW PRODUKTY
669 188 569
NEWSLETTER

Chlorowe i bezchlorowe
zestawy chemii basenowej

Profesjonalne zestawy chemii basenowej stanowią ogół preparatów chemicznych, dzięki którym uzdatnianie i dezynfekcja wody w basenie są nie tylko skuteczniejsze, ale i łatwiejsze. Zostały one opracowane z myślą o użytkownikach basenów publicznych, jak i prywatnych, umożliwiając systematyczne odkażanie wody i przeciwdziałanie rozwojowi chorobotwórczych patogenów. Wykorzystanie zestawu chemii basenowej pozwala na kompleksową pielęgnację basenów, obejmująca nie tylko uzdatnianie wody basenowej, pełną dezynfekcję basenów oraz szereg działań mających na celu podniesienie komfortu korzystania z kąpieliska, a także ochronę zdrowia jego użytkowników.

Jak skomponować zestaw chemii do basenu

Odpowiednio dobrany zestaw chemii basenowej jest w stanie pomóc nie tylko w eliminacji grzybów, wirusów czy bakterii, ale także w uzdatnianiu wody i utrzymaniu jej wysokiej jakości. Takie preparaty są również polecane do walki z niepożądanymi glonami i algami, powodującymi zieloną wodę w basenie. Należy pamiętać, że chemia do basenu to niezwykle skomplikowana i rozległa kategoria, obejmująca zarówno produkty i środki do basenów publicznych, jacuzzi, jak i basenów ogrodowych. Z uwagi na rodzaj zbiornika, należy wybrać odpowiedni zestaw chemii do basenu, który umożliwi właściwą i bezpieczną dezynfekcję.

Uzdatnianie wody w basenie

W skład zestawu chemii basenowej mogą wchodzić tabletki z chlorem, płyny oraz granulaty, które umożliwiają bezpieczne i skuteczne uzdatnianie wody w basenie. Niektóre z dostępnych na rynku kompletów, zawierają ponadto specjalne testery do mierzenia pH i oznaczania stężenia chloru w wodzie. Dzięki temu można je wykorzystać nie tylko do dezynfekcji wody w basenie, ale również do wyregulowania odpowiedniego pH, którego właściwy poziom ma wpływ zarówno na samopoczucie kąpiących się osób, jak i na skuteczność procesu odkażania. Uzdatnianie wody w basenach jest procesem ciągłym i należy je wykonywać nieustannie. Aby przyniosło ono zamierzony skutek, należy stosować wyłącznie sprawdzone, rekomendowane przez producentów basenów, zestawy chemii do basenu. Szeroki wybór środków i detergentów do dezynfekowania wody w basenach ogrodowych, dostępnych w sklepach, pozwala na dopasowanie optymalnego rodzaju chemii do każdego typu basenu.

Bezpieczna dezynfekcja basenu

Poza preparatami chlorowymi, uzdatnianie wody w basenie jest możliwe również przy pomocy zestawów bezchlorowych, stworzonych głównie dla osób, które nie lubią zapachu chloru bądź są na ten pierwiastek uczulone. Bezchlorowy zestaw chemii basenowej opiera się najczęściej na działaniu aktywnego tlenu, wykazującego silne właściwości dezynfekujące. Aktywny tlen stanowi jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych alternatyw dla tradycyjnego sposobu dezynfekcji wody basenowej chlorem. Sposób ten jest znacznie bezpieczniejszy dla środowiska, pozwala bowiem minimalizować udział chloru i innych, szkodliwych pierwiastków w procesie uzdatniania wody w basenie.