email marketing api powered by FreshMail

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bio Justyna Niemann, z siedzibą w Poznaniu przy ul. Szadecka 7 w celu otrzymywania Newslettera. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Niniejszym przyjmuję do wiadomości informację o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda może zostać odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem z listy subskrybentów.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bio Justyna Niemann na podany adres mailowy informacji handlowych zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
ZAMÓW PRODUKTY
669 188 569
NEWSLETTER

Zielona woda w basenie
co zrobić?

Woda w basenie powinna być krystalicznie czysta, dlatego trzeba ją systematycznie uzdatniać oraz filtrować. Aby utrzymać jej odpowiednią jakość, niezbędne jest także dodawanie specjalistycznych środków zapobiegających rozwojowi glonów, które mogą powodować zieloną wodę w basenie i śliskie dno. Ich obecność dodatkowo sprzyja gromadzeniu się chorobotwórczych bakterii i grzybów, które mogą być przyczyną wielu groźnych chorób. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, bagatelizując zieloną wodę w basenie. Jednak w ten sposób stwarzamy bakteriom, glonom oraz innym mikroorganizmom doskonałe warunki do rozwoju. Wystarczy zapoznać się z niniejszym artykułem, by znaleźć skuteczny i bezinwazyjny sposób na zieloną wodę w basenie. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi praktycznymi poradami. Sprawią one, że pozbycie się zielonej wody w basenie oraz wywołujących ją bakterii stanie się proste i skuteczne.

Zastanawiając się co zrobić w sytuacji, gdy pojawi się zielona woda w basenie, warto na początku przyjrzeć się instalacji basenowej. Woda powinna być w ciągłym ruchu i dlatego trzeba ją nieustannie przepompowywać przy pomocy odpowiednich urządzeń. Tylko w ten sposób uda się zapobiec występowaniu zielonej wody. Standardem jest instalacja mechanizmów filtrujących oraz pomp. Im powierzchnia basenu większa, tym zwiększa się wydajność wspomnianych urządzeń. Nie należy zapominać, że woda w basenie poddawana jest oddziaływaniu wielu czynników, których na co dzień możemy nie zauważać. Zaliczyć możemy do nich chociażby: słońce, opady atmosferyczne, dym, kamień, sadzę, pot i inne substancje czy czynniki. Wiele z nich sprzyja rozwojowi bakterii i glonów, od których już tylko krok do zielonej wody w basenie lub śliskiego dna. Często także dodanie chloru lub źle dobranej chemii basenowej może skutkować zieloną barwą wody.

Zielona woda w basenie – co zrobić?

Zielona woda w basenie jest również jednym z najczęstszych objawów występowania glonów. Gdy organizmy te pojawią się w ciepłym i nasłonecznionym zbiorniku basenowym, potrafią rozmnażać się w błyskawicznym tempie. Wówczas można zaobserwować śliskie dno basenu oraz zmętnienie wody. Często zdarza się, że praktycznie w ciągu jednego dnia woda z krystalicznie czystej przybiera barwę zielonobrązową, a dno basenu staje się nieprzyjemnie śliskie. Skuteczna walka z glonami i bakteriami powinna być toczona nieustannie i przy użyciu profesjonalnych środków.

W jaki sposób skutecznie zniszczyć glony?

Gdy zielona woda w basenie jest naszą zmorą i chcemy skutecznie zniszczyć wszelkiego rodzaju glony, często szukamy rad na forum. Pytamy innych właścicieli basenów, co zrobić. Tymczasem najskuteczniejszym sposobem jest sięgnięcie po odpowiednie preparaty chemiczne. Środkiem, który efektywnie zabija glony jest przede wszystkim chlor. Owszem, fora internetowe również informują, że zielona woda w basenie zniknie po dodaniu chloru, jednak często informacje przekazywane przez użytkowników są niekompletne i nieprecyzyjne. Należy bowiem uwzględnić fakt, że nie każdy preparat zawierający chlor będzie odpowiedni dla naszego basenu. Aby wybrać właściwy, zamiast na forum, pomocy najlepiej poszukać u doświadczonych specjalistów.

Sposoby na zieloną wodę w basenie

Zielona woda w basenie najczęściej znika po dodaniu chloru, jednak trzeba pamiętać, że istnieją takie rodzaje glonów, które są w stanie uodpornić się na działanie tego związku chemicznego. Dlatego wraz z chlorem zaleca się dodawanie algicydu, specjalistycznego środka przeciw glonom. Jednoczesne dodanie tych dwóch substancji sprawia, że chorobotwórcze organizmy wraz z glonami są rozbijane na małe cząsteczki, które można następnie w łatwy sposób odflitrować z wody. Zapewnia to nie tylko rozwiązanie problemu zielonej wody, ale także śliskiego dna basenu.