Aktywny tlen – metoda bezchlorowa w basenie

Aktywny tlen – bezzapachowa alternatywa dla chloru.

Preparaty zawierające w swym składzie tzw. związki aktywnego tlenu to alternatywa dla środków chlorowych do basenów. Metodę tą uważa się za łagodniejszą i bardziej przyjazną niż zastosowanie preparatu na bazie chloru.

Aktywny tlen ma działanie bakteriobójcze silniejsze od chloru. Bakterie i nieczystości znajdujące się w wodzie basenowej są niszczone przez zawarte w metodzie tlenowej aktywne składniki. Jednak działanie tych składników na algi nie jest aż tak radykalne jak chloru. Dlatego proponujemy łączyć różne związki aktywnego tlenu dające efekt synergii oraz używać mocny niepieniący Antyglon do basenu przeciwko zielonej wodzie. Dzięki temu pielęgnacja basenu jest skuteczna i kompleksowa.

Aktywny tlen w odróżnieniu od chloru nie powoduje przykrego zapachu oraz nie podrażnia skóry, oczu i włosów. Istotne jest również, że metoda aktywnego tlenu umożliwia osobom uczulonym na związki chlorowe w pełni korzystać z uroków i przyjemności prywatnego basenu. Tlenowa pielęgnacja wody jest także bardzo popularna wśród właścicieli wanien lub mini basenów z hydromasażem. Jedynym minusem tej metody jest potrzeba dłuższej filtracji. Przy metodzie chlorowej czas filtracji to połowa temperatury wody plus jedna godzina natomiast przy metodzie tlenowej połowa temperatury wody plus 3 h.

Produkty które mogą Cię zainteresować:

Zobacz pozostałe

Nieprzyjemny zapach w basenie

Pływanie w basenie jest przyjemne gdy nie drażni nas intensywny zapach chloru oraz nie kończymy przyjemności z podrażnionymi czerwonymi oczami. Potocznie przyjmuje się iż zapach

Czytaj więcej