Metoda chlorowa – stosowanie chloru w basenie

Najskuteczniejsza z metod – czyli metoda chlorowa dezynfekcji wody w basenie ogrodowym.

Chlor zawarty w większości naszych preparatów to najskuteczniejszy pierwiastek o najsilniejszych właściwościach bakteriobójczych oraz glonobójczych. Bez problemów radzi sobie również z wirusami oraz grzybami. Chlor jest bardzo nietrwały i występuje w przyrodzie w postaci gazu. Dezynfekcje w basenie przeprowadza się chlorem w postaci związków posiadających postać stałą. W wyniku kontaktu z wodą chlor rozpuszcza się oraz uwalnia i rozpoczyna proces niszczenia bakterii i dezynfekcji. Chlor bardzo szybko znika z basenu, wyparowanie chloru przyśpiesza walka z wirusami, bakteriami i grzybami oraz promienie słoneczne dlatego niezbędne jest ciągłe dodawanie kolejnych dawek chloru. Zalecamy stosować chlor tylko wysokiej jakości.

Działanie chloru dzielimy na stabilizowane oraz niestabilizowane.

Chlor niestabilizowany to tzw. Chlor Szok w tabletkach lub granulacie, służący do natychmiastowej i szybkiej dezynfekcji. Jest on bardzo nietrwały, możemy wkrótce po dużym dozowaniu korzystać z wody wolnej od znacznej jego ilości. Środki chemiczne tego typu składają się ze związków chloru i wapnia, który nie powoduje takich problemów jak stabilizowany, dlatego konieczne jest też stosowanie chloru stabilizowanego.

Chlor stabilizowany występuje w postaci tabletek Aqua Chlor Multi 200g i 20g. Za pomocą tych preparatów jesteśmy w stanie zwiększyć na dłużej poziom wolnego chloru w wodzie. Środki na bazie chloru stabilizowanego składają się z kwasu cyjanurowego, czyli tzw. stabilizatora. Kwas cyjanurowy ma za zadanie przedłużanie obecności chloru w wodzie.

Produkty który może Cię zainteresować:

Zobacz pozostałe

Nieprzyjemny zapach w basenie

Pływanie w basenie jest przyjemne gdy nie drażni nas intensywny zapach chloru oraz nie kończymy przyjemności z podrażnionymi czerwonymi oczami. Potocznie przyjmuje się iż zapach

Czytaj więcej